Navzdory touze snad každého soudně uvažujícího majitele bazénu, mít v tomto za všech okolností průzračně čistou vodu, toto nebývá zase až tak často pravidlem. Protože i když se tam taková přímo dokonalá voda napustí, nikdy si své dokonalé vlastnosti dlouho neudrží. A začne se kazit.
Na vině tomu bývá kdeco. Někdy to, co do onoho bazénu napadá z okolní vegetace, dejme tomu listí, větvičky a plody, jindy tam něco zanese vítr, někdy se tam dostane nečistota spolu s koupajícími se lidmi, někdy tam něco utrousí dejme tomu poletující ptactvo. A nejčastěji se to právě zmíněné spojí a společnými silami udělá z bazénu leccos, jen ne křišťálovou studánku.
A co s tím? Má se s tím člověk smířit, věda, že i kdyby vodu vyměnil, přijde den, kdy tam zase něco napadá a vše se bude opakovat?
Jistě se shodneme na tom, že nikoliv. Že se musí nečistotám čelit. A tak majitel bazénu používá dejme tomu síťku, aby vybral to, co mu v oné vodě pluje, na své si přijde i filtrace, jež mu v tom pomáhá, s mikroskopickými škůdci se bojuje všelijakou chemií.
A co s tím, co se usadilo na dně? Co chemie nezničí, filtrace nevysaje a síťka nenabere?
Na to je potřeba vysavač do bazénu. Zdánlivě jednoduché technické řešení problémů s nečistotami, usazenými na dně a stěnách bazénu.
Takových vysavačů je hned několik druhů. Mohou být automatické i poloautomatické, jež zvládnou samy střední i velké bazény a jež mohou pracovat i jako samostatná jednotka s vlastním filtračním systémem, i připojené na jednotku bazénové filtrace, mohou být ale i ruční, jež se připojují pomocí bazénové hadice přes skimmer k bazénové filtraci a poté se ovládají ručně pomocí teleskopické tyče.
Ovšem ať už se člověk rozhodne pro ten nebo onen, nikdy neprohloupí. Protože bez takového vysavače by bazén nikdy čistý nevydržel. Vždy by v něm člověk musel šlapat v nevábném měkkém nánosu, což by nebylo ani trochu příjemné.
A proto na pořízení si bazénového vysavače nezapomeňte ani vy. Aby bylo vaše koupání skutečným potěšením.