Potíže s nadváhou, ovšem i s těžkou obezitou, má u nejen u nás stále více lidí. Je to hodně dáno sedavým způsobem života. V práci většinu času sedíme. Pak přijdeme domů a tam také sedíme. Když se k tomu přidruží ještě nezdravé stravování, není divu, že člověk naroste do rozměrů, jež mu nejsou zrovna milé. A to není dobře, jelikož obezita není nepříjemná pouze co se vizuálních kvalit týče, ale dokáže člověka potrápit i na duši, respektive na těle. Lidé s velkou nadváhou mají statisticky mnohem vyšší šanci, že se do nich pustí chronické choroby dřív, než je obvyklé.
Řešit se tato problematika dá pouze změnou jídelníčku a rovněž i zařazením pravidelného pohybu do svého repertoáru. Nejedná se o nic snadného. Změnit svůj životní rytmus je pro mnoho jedinců hodně složité, a tudíž se to ne každému podaří. Hlavně sportování může mnoho lidí, kteří na pohyb nebyli zvyklí odradit. Proto se doporučuje začínat na něčem zábavném, třeba na trampolínách.
Skákání je zábava i dřina
Každý, kdo si myslí, že skákání je tak maximálně pro děti, si to může jít někdy vyzkoušet. Nejpozději po pár minutých zjistí, že rozhodně nejde o nic snadného, zvláště, pokud nemá kdovíjak propracovanou kondici. Je to sice často dřina, avšak zábavná dřina. Trampolíny jsou díky tomu v posledních letech poptávané daleko hojněji, než tomu bývalo v minulosti. Lidé se je naučili více používat a mnozí na ně už nedají prakticky dopustit. Dá se s nimi totiž hubnout i v domácích podmínkách, což třeba na takovém kole nejde.
I když prim hrají stále hlavně zahradní trampolíny, kterým by neměla chybět obvodová síť ani kryt na pružiny, což jsou dnes již dá se říci tradiční náhradní díly na trampolínu Beanbag. Velkou oblibu si u našinců získávají i modely určené do vnitřních prostor. Ty jsou z pochopitelných důvodů daleko menší, a to proto, aby se daly používat prakticky kdekoliv. Nicméně jejich malá velikost navíc umožňuje schovat trampolíny pod postel nebo do skříně, takže ve chvílích, kdy se nepoužívají, nezabírají žádný obytný prostor.